2017 Vítěz vědy budoucnosti Pan Jianwei: změna světa kvantové komunikace

With
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2017 Vítěz vědy budoucnosti Pan Jianwei: změna světa kvantové komunikace

Zdroj :. Future Forum Public No. 2017 Future Science Award Material Science Award Pan Jianwei, narozený v roce 1970 v Zhejiang, Čína University of Science and Technology profesora Hlavní směr výzkumu na kvantové fyziky a kvantové informace. v současné době je děkan ústavu kvantové informace a Quantum Science and Technology inovace & gt ;. & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; & gt; Význam King: Za prvé, gratulujeme k va ocenění a poděkování vám za přínos v oblasti kvantové komunikace prosím mluvit o významu výsledků tohoto ocenění Pan: … shrnutí vědeckého výboru mé práce je v podstatě přesné dělám hlavní práci v kvantové komunikace, může být v zásadě poskytovat nepodmíněnou bezpečnost komunikace. V roce 700 př.nl, Spartans začal používat číslo šifrovací metody předat příslušné objednávky. Později do římské říše, Caesar Veliký také vynalezl způsob výměny dopisů do zadání hesla. Tato hesla, v podstatě se bude prasklý. Vzhledem k tomu, i když nahradí znaky, frekvence každého znaku je stále pevně, ať už se jedná čínštině, angličtině nebo němčině, mají toto právo. například nadále poslat telegram, přestože jste změnili a až C, ale po určité době, jiní ve vaší telegramu ve frekvenci postav objeví, najdete řadu C je stále pravidelném používání informačních technologií frekvence výpočtu mohou zlomit password. Takže, ať už je to starobylé hesla nebo moderní hesla, které jsou postaveny na bázi výpočetní složitosti., o výpočetní složitosti hesla základě tak dlouho, jak výpočetní výkon je dostačující, v zásadě může být popraskané. Takže lidská historie, informace o bezpečnostní aspekty věčné téma, je, jak najít bezpečné heslo. Po tisíce let, lidé byli skeptičtí k lidské inteligence na konci nelze konstruovat lidské tělo nemůže zlomit heslo? Naše práce odpověděl otázka do značné míry. do naší lidské inteligence, vytvořit realistický technologii, takže bezpodmínečná zabezpečení komunikace je to možné. to je to, co jsme udělali v průběhu let a výsledky ho dosáhl.

otázkou je, co si myslíte o udělení? Pan: byl jsem v letadle ráno, jen dva hodin na C hengdu. O letadle jsem dostal spoustu textových zpráv, jedna je období učiteli východě, jeden je Ding Hong učitel, je učitel Rao Yi, a později Wang Xiaodong učitel mi také poslal textovou zprávu, řekl, dovolte mi, abych rychle zvednout telefon. Xiaodong učitel je velmi zajímavé, řekl, že představuje 15 lidí budoucího vědy cenu vědecký výbor mi udělil letošní budoucí sci prize životní vědecký cenu. To mě šokovalo. Později pohled na internetu, se ukázalo že je jeho překlep, mám ocenění Material science (smích). jsem velmi šťastný a velmi spokojený. myslím, že to je skutečně tolik let, domácí oblasti naší obrovské množství vědeckých a technických pracovníků určité potvrzení. Quantum informace o výzkumu mohou získat takovou vysoce prestižní a vysoce prestižní vědeckou pověst ocenění, budoucnost celé oblasti práce bude podporovat povzbuzení a inspirovat role lidí, oblastiobrovský počet pracovníků bude jistě snažit, aby vykonávat tuto práci. V průběhu let, myslím, že je opravdu nutné, aby nám k tomu něco, co veřejný zájem o vědu, aby se veřejnost více respektu k roli vědy. Z tento úhel pohledu, myslím, že vytvoření budoucího vědy nálezu je velmi dobrá věc. velmi souhlasím se slovy právě při udílení scéně, profesor Xue Qikun. myslím, že vznik budoucího vědy cena činí veřejnost více respekt a pozornost k vědě, a hraje velmi dobrou roli v podpoře vědy a zájem o vědu. mít takovou dobrou věc, měli bychom nejprve poděkovat těmto úspěšní podnikatelé, kteří jsou velmi zodpovědní vůči společnosti. také jsem moc uznala Budoucnost vědecké ceny za ceny, což je velmi dobrá propagace našich různých národních ocenění, ale také změna v metodě ocenění. Některé ceny domácí vlády musí jít na vlastní obranu. e budoucnost vědy ocenění v celém procesu ocenění, nevím, budu vyhrát cenu. Oceněný strana je nominován na jmenování, který je jedním z nejlepších a nejvíce spravedlivým způsobem uznávaných průmyslem. Myslím, že zřízení tento lidový ocenění hrál velmi dobrý vzor, ​​nebo se jedná o standard.

Nejnovější výzkumné téma obsahuje dva aspekty: první aspekt, doufáme, že budeme schopni co nejdříve zrychlit kvantovou komunikační technologii praktická. jako naší současné práci, jako jsou kvantové satelitů, kvantové konstelací, na vytvoření globálního kvantovou síť, což je to, co chceme dělat při uplatňování fyzických věcí. zároveň je vývoj kvantových komunikačních technologií se výrazně otevřen Naše práce v oblasti základní fyzikyz těch velmi zajímavé je, že když můžeme dát světlo pod různými gravitační vliv, je možné se podívat na některé obecné relativity a kvantové gravitační model teorie dělat některé základní test, který je to, co opravdu chceme, aby i nadále postupovat , kromě toho, naše práce je do značné míry souvisí s kvantovou přesné měření, je nyní známý jako globální navigační systém GPS úzce souvisí. při použití této kvantové komunikační sítě, můžeme poskytnout nám s velmi dobrými prostředky výzkumu s cílem zajistit, že časový signál v síť, přesná převodovka, která alsoIs základní práci musíme dělat v aplikaci základního výzkumu. druhý aspekt, naše hlavní zaměření je na kvantové výpočetní techniky. Quantum computing má velmi silný výpočetní výkon. Doufáme, že prostřednictvím studia kvantové výpočty, najít jeden nebo několik vhodnějších pro kvantový výpočetní systém, podstatný nárůst naší výpočetní síly. Google, Microsoft, IBM, Intel a mnoho dalších společností Doufáme, že v tomto lze provést nějaký průzkum zaměřený na budoucnost, aby byl počítač schopen něco udělat.

první z nich je, v kvantové technologie, která je jádrem, nejkritičtější technologie je to, co Pan 😕 v kvantové technologie uvnitř nejkritičtější je základní technologie je vlastně dva. teď, když mluvíme o kvanta, musíme použít velmi dobrý způsob, jak manipulovat s kvantovou jeden po druhém. Takže v kvantové technologie je jádrem manipulace. manipulace je rozdělena do dvou aspektů obsahu. chcete-li zachytit atomy jeden po druhém, nebo fotony jeden po druhém ulovených out, ulovených po dvou atomů v souladu s potřebami svých sousedů, a to prostřednictvím interakce se vyvinuly do nějaké provázaných státu, který je , Co nazýváme „zapletení“. Manipulace na jednu hodinua aby bylo možné dobře pochopit kvanta, na druhé straně, aby bylo řízení dle Vašich požadavků vyvíjet, což je uvnitř dvě velmi důležité technologie. Mluvím o některých konkrétních příkladech. Nejzákladnější prvek kvantové komunikaci je paprsek světla, asi 20 sekund za sekundu bude vypálena 10 malých částic, tyto malé částice nazýváme fotony. Photon je nejzákladnější jednotka světelné energie. Dalším příkladem je voda, to jest složený z molekul vody, již nemůže vzít nůž snížit do jedné poloviny molekul vody nebo čtvrtina molekul vody. pokud chceme použít foton pro zpracování informací, s fotony dělat kvantové manipulaci, je třeba vybrat z tolika částic po jednom. to je technicky velmi obtížné, protože je to snadné dva, tři, čtyři táhnout za jeden provaz, musí se vyvinula velmi sofistikované technologie, aby bylo možné rozeznat fotony jeden po druhém, jsou informace načteny, pak ho poslat ven. Druhým je velmi důležité, například, existují dva fotony létání ve vzduchu, jak nechat světlo vyzařované světelným zdrojem je velmi náhodné, musíte nechat dva původně nesouvisející fotony na stejném místě čas k dosažení stejné místo, a pak zapletený je, to je technicky velmi, velmi obtížné. obecně platí, že vše, co je založen na kvantové ovládání, velmi malých částic o manipulaci, tak, že dva koherentní částice mohou být také prostřednictvím interakce podle vaše požadavky vyvíjet

Pan Jianwei vítězné sedlinu 05 quantum distribuční heslo krále :. pak budete chtít zeptat, první, jak je kvantová distribuce heslo druhou možností je předpokládat, že jsme si vybudovali kvantovou síť v futu?re, jak byste rád zmínil poslední v zásadě dosáhnout bezpodmínečné bezpečnostní šifrování těchto komunikací, bude takový kvantový síť bude v jaké formě, jak bude mít vliv na náš život Pan 😕 První, nejzákladnější obsah kvantových důvěrnou komunikaci , je poslat klíče od odesílatele k rukou příjemce. Jak se to dělá? To je případ, světlo přeletět vybíráme foton, informace naložené dál. je také možné projít do volného prostoru bezdrátově z jednoho místa na druhé, nebo prostřednictvím kabelu do každého pokoje. z tohoto pohledu jsme v tomto procesu se najít způsob, jak vybrat jeden foton, a pak přes kvantové sítě ve městě, přes vlákno . v každém pokoji je-li dál, jako Peking a Šanghaj může být tranzit přes satelit To je základní situace distribuci klíčů bude král být zachyceny nebo zachyceny ve středu taková cesta Pan:? .. ​​i nadále vysvětlit, proč je to bezpečné. na dvou prin Based ciples: První zásada, například před tebou mluvit, nejprve spustit nějaký jediný foton skončí, tvořící klíče Protože se jedná o jediný foton, každý foton nese klíč, je-li uprostřed někdo odposlouchávání, že potřebuje získat. informace, budete muset vzít jeden foton. V podstatě lze říci, že není žádný způsob, jak vzít jen polovinu fotonu, protože fotony nelze rozdělit. Takže, pokud nechcete dostávat tento foton, víte, že klíč není distribuován úspěšně. Co je to úspěch rozdělení? nyní máme síť, je-li linka blokována, pak víme, že tato linka byla vždy odposlouchávání, nebudeme posílat z této linie, změna z jiného místa na Internet do vašeho terminálu. Stejně jako e-mail, tento e-mail, mohou mít zprávu od této cestě jít přes další údaj je z jiné silnice jít, ne nutně z určitého místa jít, a pokaždé trasa také nejsou stejné. Pokud jste jej obdržel, můžete vědět, že yNaše zpráva nebyla odposlouchával jiní, pak jsme oba vytvořili klíč, a pak začneme znovu mluvit. Výhodou tohoto postupu je, že pokud je někdo odposlouchávání, budete mít možnost poznat. Můžete použít pouze ty klávesy, které mají ne byl překonán jinými provádět bezpečnou komunikaci mezi námi Wang :. velmi jasnou síť Pan :. Quantum uvnitř metropolitní sítě, naše současná technologie se vyvíjí velmi rychle Naše současná síť sama o sobě může být vlnové délky multiplexovaná a může být postavena. na stávající síti. Takže ze stejných vláken, můžete použít klasický optický komunikaci poslat tradiční údaje, můžete také využít toto vlákno poslat kvantový klíč. Předpokládejme nyní, že jsem ve svém pokoji, jste ve svém pokoji, a je-li kabel, můžeme projít pomoci kabelu předat klíče mezi námi, což je velmi safe.In sčítání, pro bezdrátové připojení, lze si představit doma, například v telefonu hraje klíčovou skladovací čip , čip může být napsán pouze ve specifikaci ciální příležitosti se stejným poplatek, můžete vyrazit za někoho jiného hrát Zabezpečení Telefon, dokud tlačítko svého telefonu, což je ekvivalent vašeho elektřiny až tak daleko. To je cílem mobilní kvantové komunikace v budoucnu současná technologie je obtížná přímo přes bezdrátový kvantový klíč do vašeho mobilního telefonu uvnitř, ale použití optických sítí může být velmi výhodné. V tomto případě existuje celoevropská nebo globální síť, která může být vždy podporována distribucí klíčů . Stručně řečeno, v budoucnu můžeme mít kvantový vylepšení v rámci zabezpečené internetové 06 Message vědy o materiálech výzkumu nového krále: .. velmi dobrý koncept jste provedli nějaké návrhy pro nové účastníky, kteří právě vstoupili do studie materiálových vědách Pan:? myslím, jaký je zájem, zájem je velmi důležitý.Zjistěte, co vás zajímá.Výborová věda, která má hodně výzkumného směru, si musí zvolit svůj vlastní zájem směrem.aby věděli, že tato věc nakonec není dobrá, není příliš zajímavá, je také velmi důležitá, z tohoto pohledu, aby se ve svých věcech dělali víc ve věcech, pochopili krásu věcí Wang: Velmi souhlasím s vaším názorem. Děkuji vám znovu za čas učitele, naší návštěvě první zde a opět vám blahopřejeme k druhé vědecké ceně příští vědecké vědecké ceny , děkuji.