Čínští vědci úspěšně zachytil Majorana fermion

With
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čínští vědci úspěšně zachytil Majorana fermion

Výsledkem

laboratorní testy Gu Jinfeng

V poslední době, Shanghai Jiaotong University výzkumný tým v laboratoři úspěšně zachytil tajemné fyzici částečky se podívat na mnoho let & ndash; & ndash; Majorana fermion.
Je to jak fyzika částic komunity sužován speciální fermions 80 let z kladných a záporných částic s tělem, ale také možné kandidáty pro výrobu kvantových počítačů v budoucnosti.
EDT 21.června (Peking čas 22. června), nejvyšší mezinárodní fyzikální časopis „Physical Review Letters“ (Physical Review Letters), zveřejněné on-line profesora Gu Jinfeng Shanghai Jiaotong University a jeho spolupracovníci papír: & ldquo; Majorana Zero
režim detekována pomocí Spin Selektivní Andreev Odraz ve víru topologického supravodiče & rdquo;.
Prostřednictvím chytré navrhování experimentů, výzkumný tým propagoval Gu Jinfeng pozorovány ve víru v fermion stezky Majorana.
V uplynulých 80 letech se fyzici částečky hledal Majorana fermion, čínští vědci úspěšně & ldquo mít; detekce & rdquo; stopy toho, snad z lidstva vstoupil sen o kvantové výpočetní éry se bude pohybovat velká
krok.

otevřel problémových 80-rok fyziku záhadné částice ldquo; závoj & rdquo;

v oblasti fyziky, minimum vědci, základní jednotka hmoty se nazývá & ldquo; & rdquo;, které jsou elementární částice beze změny materiálových vlastností premisu
minimální objem materiálu v nejrůznějších surovin rovněž představovat materiál.

částic svět, žil dvě rodiny: rodinné fermions (jako jsou elektrony, protony) a Bosony rodiny (jako fotony, mesons), které jsou na Fermiho a Bose názvu.
Obecně se předpokládá, že každá částice má své antičástice, fermion a jeho antičástice vypadá jako dvojice identické, ale nálada zcela opačný dvojčata, dva bratři se setkali na & ldquo; & rdquo;, což vede k boji
energie a dokonce jim okamžité zničení.

Nicméně, v roce 1937, italský fyzik Ettore & middot; Majorana předpověděl, že tam může být povaha zvláštní třídě fermiony, který fermiony a vlastní antiparticle ne pouze vypadá jako úplně stejné nálady
,
Dva bratři stáli jako zrcadlo, můžeme říci, je, že jejich antičástice sami, což fermiony jsou nazývány & ldquo; & rdquo;. Majorana fermion
Standardní model částicové fyziky v neutrina je Majorana možné fermion.
Ale vědců je to skvělý bolest hlavy, aby to dokázal, ale je velmi obtížné je třeba dodržovat při tzv non-neutrin dvojitého rozpadu beta jevu.
Ačkoli vědci dělali hodně úsilí, ale v minulosti téměř 80 lety, fyzici byli žádná našli důkazy o existenci Majorana fermion.

brzy 2016, čínští vědci konečně objevili důkazy o těchto tajemných částic existují.
Shanghai Jiaotong University profesor Gu Jinfeng Research Group, Zhejiang University, Xu Zhu An, Zhang Fuchun Study Group, Nanjing University, Li Shaochun studijních skupinách a Massachusetts Institute of Technology profesora Fu Liang, ve spolupráci s tvorbou výzkumného týmu, první pozorování na přítomnost koně v topologické supravodiče vír o
Lanafeimi syn důležitých důkazů.

& ldquo, ve skutečnosti jsme zjistili, není Majorana fermion částic v tradičním slova smyslu, ale o kvazi-částečka, ale to je také v souladu s Majorana proroctví.
Kvazičástice v oblasti fyziky kondenzovaných látek je důležitý pojem, to je popis nějakého systému ve velkém množství kolektivní chování částic v takovým způsobem, že kolektivní chování některých projevů některých částic v tradičním slova smyslu, jako
chování částic (tj kvazi-částice).
To může výrazně zjednodušit model, fyzický mechanismus s cílem usnadnit specifické fyzikální jevy správně formulovány.
& Rdquo; Gu Jinfeng uvedl, že vztah mezi částicemi a mery jsou přehrávače a vztahů týmu: fotbalista lze považovat v každé částici v tradičním slova smyslu, vzájemná spolupráce mezi hráči může být viděn jako částice
velmi složité interakce, i když každý hráč má své vlastní charakteristiky, ale na celý tým, ale to ukáže až jednotný styl.
Například španělský národní tým může předat řízení popsat styl fotbalu, italský národní tým je ztělesněním protiútoků.
Nemusí se nám pochopit situaci s týmem v každém z charakteristik hráčů a mezi hráči, ale jsou stejně jako celý tým jako kvazičásticových lze poměrně snadno rozpoznat.

by se zdát, že dosud nebyl přímo pozorován neutrální supersymmetric fermion, bude pravděpodobně obsahovat většinu nebo všechny temné hmoty vesmíru, a tento neutrální supersymmetric fermion může být druh Maiorana
fermiony.
To znamená, že pozorované kompozitní Majorana fermion, odhalit tajemství temné hmoty a možná ještě o krok dále.

& ldquo; atom kompas & rdquo; k detekci přítomnosti klíčový důkaz Majorana fermion

téměř 80 let, vědci z různých zemí nepřestali hledal Majorana fermion, teoretičtí fyzici předpovídanou před několika lety, Mayo
Lanafeimi dítě je pravděpodobné, že se nachází v centru spirálového topologické supravodič, ale příroda má zatím najít topologické supravodič, pak Gu Jinfeng tým, jak učinit Majorana fermion & ldquo; vzhled & rdquo; to?

& ldquo; proces hledá Majorana fermion je konstantní objevy a inovačních procesů.
Teorie předpovídá, že supravodivý materiál je umístěn na horní části izolátoru topologické lze realizovat topologické supravodivost.
To, co Zní to jednoduše, ale v oblasti vědy o materiálech je hlavním problémem.
Dále, protože výše pokrývající supravodivého materiálu se Majorana fermion je obtížné odhalit.
& Rdquo; Gu Jinfeng uvedl, že na základě velkého počtu pokusů, které nenásledovaly nejběžnější přístup k jít dolů, ale naopak.
Nakonec, supravodivý materiál je umístěn pod horní části je & ldquo; růst & rdquo; topological izolační fólii tak, aby povrch topologického izolační fólie stává topologické supravodiče, jako schovávanou přímo na fermion Majorana z & ldquo;
dark & ​​rdquo; obrátit na odkaz & bdquo; z bočního & rdquo; o dodržovat to výhodnější pro nalezení Majorana fermion položen důležitý materiální základ.

Majorana fermion v počátečních fázích výzkumu, nikdo neví, to záhadné částice by bylo v jaké formě, Gu Jinfeng tým vědců mohl dělat, bylo pečlivě vyhledávání všechny stopy na topologické supravodič.
Přestože se jim podařilo nalézt existují určité náznaky takových částic, ale nebyli schopni dokončit tyto příznaky budou nutně představovat vnitřní vlastnosti Majorana fermion.
Na konci roku 2014, článek předpověděl Majorana teorii fermion magnetických vlastností, okamžitě velmi dobře vědomi, že můžete použít spin-polarizované řádkovací tunelový mikroskop detekovat Majorana fermion.
& Ldquo; Země Severní a jižní pól, také na různých místech povrchu magnetického materiálu také & lsquo, South & rsquo; a & lsquo; & rsquo; toto je severní magnetické vlastnosti materiálu.
Spin-polarizoval tunelového mikroskopu skenování tip magnetické, je to jako & lsquo; & rsquo; atom kompas dokáže přesně detekovat magnetické vlastnosti atomu, což nám pomáhá najít skryté topologické supravodivou vír Majorana
fermiony.
& Rdquo,

však velmi slabá magnetická Majorana fermion, je třeba detekovat, že mají citlivější, nižší teploty skenování tunelového mikroskopu.
V současné době, Shanghai Jiaotong University Výzkumný tým má kryogenní zařízení ještě nedosáhla požadované (40mK, sotva nad absolutní nulou 0.04K).
Jak to udělat?
Na jedné straně jsou aktivně připravuje pro experiment, a zkoumat vzorek vegetačních podmínek, připravit magnetickou jehlu a podobně.
Na druhou stranu, oni by byli kontaktováni najít podmíněné jednotek.
Výsledky Naštěstí uvnitř mikrostruktury Science and Technology, 2011 Collaborative Innovation Center, Nanjing University zjistili, že právě výstavba řádkovací tunelový mikroskop systému 40mK můžete experimentovat poskytuje po dostatečně dlouhou experimentálních podmínek.
Následně Podle výzkumníků týmu pre-navržený program s spin-polarizované skenovacího tunelového mikroskopu & ldquo; umělé topologické supravodivého filmu & rdquo; povrch středu svitku byla pečlivě měřit.
Do konce roku 2015, Jia Jinfeng tým a jeho spolupracovníci nakonec přímo pozorovat silný důkaz o existenci Majorana fermion.
& Ldquo; V experimentu jsme pozorovali jedinečný spin-polarizovaný proudu způsobené Majorana fermion, což svědčí o fermion nejistoty Majorana existuje.
& Rdquo; poté budou brzy spolupracovat s jiným členem Zhejiang University Collaborative Innovation Center, teoretické výpočty.
Na začátku roku 2016, výzkumný tým zjistil, že teoretické výsledky experimentálních pozorování plně podporují výsledky.
Prostřednictvím byly provedeny opakované pokusy pouze Majorana fermion spin-polarizované proud může produkovat tento jev.
To znamená, že Majorana fermion tajemství byl nakonec zrušen, Gu Jinfeng řekl, že to byla jejich první experimentální pozorování fermionových vlastností Majorana spin-závislé, a zároveň poskytuje regulační interakce s koňmi
existence 约拉纳费米 efektivní způsob, ale také sledovat tajemný Majorana fermion poskytuje přímý přístup měření.

nebo topologické kvantové výpočetní ukázat svou sílu v

najít Majorana fermion znamená?
V kvantové fyzice znamená, že lidstvo učinil zásadní průlom, ale také znamená, že provedení v pevném topologické kvantové výpočetní techniky je to možné.
Tento objev odstartuje revoluci nebo nové elektronické technologie, takže lidstvo vstoupilo do éry topologické kvantové výpočetní techniky.

obyčejné počítačové zpracování pomocí binárních dat různými způsoby, kvantový počítač je počítač založený na zpracování dat mechanismus kvantové fyziky.
Je úžasné, rychlost zpracování dat, je-li ve srovnání s letadlem, pak počítač může být považován pouze za obyčejného bicyklu kvantové počítače.
Použití běžného počítače trvá obrovské výpočetní zdroje mohou stěží řešit problém v kvantovém počítači se zdá být hračkou.

k předpovědi počasí, například, v důsledku omezení dosavadního stavu techniky je nyní možné předvídat při každém počasí dosáhnout velmi přesné.
Pokud používáte kvantový počítač pro výpočet údaje o počasí, a to nejen můžete okamžitě výpočtu obrovské množství dat, bude výrazně zlepšit přesnost predikce.
Samozřejmě, přesně předpovědět počasí pro kvantový počítač je stále ještě není to, co bylo pro syntézu masové nových materiálů, a dokonce i koncept ze syntetického materiálu není systematické, přesné a efektivní výpočet materiálové vědy přivést
revoluční pokrok.
Vědci Očekává Majorana fermion kvantový počítač je vytvořit ideální volbou pro jednoho.

Podle zpráv, dosud nevyrábí skutečný pocit kvantových počítačů, což je velmi důležitým důvodem je to, že současná částic pro kvantové výpočetní kvantovém stavu není stabilní, elektromagnetické rušení nebo fyzické interference lze snadno rozrušený, jak by měly
výpočet.
Majorana fermion antičástice je samo o sobě, jeho stav je velmi stabilní.
Tyto vlastnosti mohou výroba kvantové počítače realita je klíčem k pomoci lidstvu klepe na dveře topologické kvantové výpočetní éry.