Před dvěma tisíci lety byl počítač, aby starí Řekové předpovídali zatmění

With
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Před dvěma tisíci lety byl počítač, aby starí Řekové předpovídali zatmění

Dvě moře stejného moře ve stejném moři více než dva tisíce let bouře, takže starověká společnost nejdůležitějšími technickými památkami štěstí spatřit světlo. Jak funguje „Antioch Kila device“ běh, jak se staří Řekové ji použít před dvěma tisíci lety simulovat pohyb měsíce, a to i přesně předpovědět zatmění

autor | ?? Tony Freeth (Tony Freeth)

translation |? Guo kai Sheng

první bouře v polovině 1. století před naším letopočtem, je starověké římské obchodní loď plná řeckých pokladů byl pohřben v bouři. nastal druhý bouře v roce 1900, skupina Antikythera (Antikythera, který se nachází na ostrově Kréta a Řecko, malý ostrov mezi vodami) sbírá houby lapače, aby se zabránilo bezpečné místo. Po bouřce, tato skupina potápění lidí chce mít možnost zjistit, zda voda může být nalezeno v blízkosti houby, výsledky nehodě našel tha t starověké římské obchodní trosky. O několik měsíců později, s podporou řecké vlády, potápěči vrátili sem. Následujících devět měsíců, oni objevili velké množství vynikajících řeckých artefaktů, včetně nádherné bronzové výrobky, sklo, víno plechovky, keramiku a šperky. je to jeden z prvních rozsáhlých podmořských archeologických vykopávek v lidské historii.

některé položky nebyly zpočátku nevšiml. To je něco, co bylo velmi zanesené, velikost je téměř stejná jako v telefonním seznamu. o několik měsíců později se praskly a odhalily zrezivělou bronz převodový trosky, jsou všechna zařízení zabývající se navzájem, zuby jsou jen 15 mm, s vyrytým profesionální úrovni a řeckém textu plechu. Tento objev šokoval archeologů, protože předtím jsme vždy věřili, že starověký člověk dělal převodovky se používá pouze pro stupidní mechanickou úlohu.

To, co bylo později nazýváno „Antikythera zařízení „(Antikythera Mechanism), existují tři kusy trosek v Aténách řecký Národní archeologické muzeum vystavoval. Ve srovnání s těmito mimořádnými bronzových soch a dalších starověkých řeckých uměleckých pokladů, tyto kusy trosek je velmi malá a křehká. Nicméně složitost jejich funkce je mimo představivost všech.

poprvé v roce 2000, jsem se dozvěděl, že tam bylo něco podobného. v té době jsem byl filmař Mike Edmunds, astronom na univerzitě Wales ve Walesu, Anglii a zjistil, že zařízení by mohlo být vynikající téma pro televizní dokument. po celá desetiletí, vědci měl hodně znalostí o zařízení Antioch Kira s tím, že může počítat astronomická data, ale stále nedaří plně pochopit, jak funguje zařízení.V důsledku předchozího studia matematiky jsem postupně na tomto zařízení měl velký zájem.

Pořádal jsem mezinárodní projekt spolupráce s firmou E dmonds, skupina historiků a astronomů, stejně jako dvě skupiny zobrazovacích odborníků, aby se připojili. Během několika posledních let, náš tým obnoveny téměř všechny přežívající díly a pochopil, jak fungují a funkce. Přístroj vypočítá datum zatmění a sluneční zatmění, simuluje zřejmý pohyb Měsíce na obloze na základě stávajících znalostí a zaznamenává data významných společenských událostí, jako jsou olympijské hry.Pokud víme, nejméně 1000 let po příchodu zařízení, není nic, co ve světě, kde je složitost technologie může být srovnatelná s věcmi, v roce 1901, je ponor našel nějaké šustění fragmenty Antikeda la zařízení na vraku v pobřežních vodách Antikiehira. na obrázku nahoře ukazuje jeden z kusů . V roce 1905, německý jazykovědec Albert Rehm nejprve uznal, že zařízení Antioch Kila byla astronomická. výpočetní zařízení. o půl století později, kdy Derek J. de Solla Cena Princeton Institute of Advanced studies New Jersey napsal o zařízení v Scientific American, to ví jen málo o tom.

Cena, zařízení pracuje otáčením klikou na straně přístroje, a pak se přesune ukazatel na přední straně a Uživatel může nastavit datum tak, že otočí kliku a zobrazí ji na stránce kalendáře s 365 denní stupnicí na přední straně přístroje. (Disk lze nastavit otočením pro vytvoření datum každé čtyři roky nebo více, podobně jako u běžného přestupném roce). současně se klika také pohání všechna kola v zařízení tak, že dávají informaci odpovídající nastaveného data.

druhý disk na přední straně zařízení je stejný jako střed kalendářního disku a je rozdělen do 360 stupňů, a tam je 12 symbolů představující znamení zvěrokruhu (viz vnitřek zařízení Antioch Kieira) Tento Tato souhvězdí jsou souhvězdí slunce, která prochází pa TH známý jako ekliptiky vzhledem k pohybu „nehybné“ hvězdného pohybu (to bylo v době, lidé věděli, že „pohyb“ Slunce byl způsoben Země kolem Slunce). Cena spekulace, že zařízení může mít ukazatel na místo na slunci v určeném termínu. V pozůstatků ostatků tak daleko, Cena najít trosky tucet ozubených kol, tato zařízení jsou vnitřní součásti zařízení. Zároveň odhadl počet zubů ozubeného kola. v důležitém studie v roce 1974, Cena popsal it27 hlavních segmentů a přesnější odhad počtu zubů na základě prvního rentgenové kontroly zařízení podle řeckého radiologa Charalambose Karakalos.

lze vidět z počtu zubů, že zařízení se používá pro jaký výpočtu. Otočte klikou, aby se 64 zuby primární otáčení převodovky úplný kruh jménem po roce, který může být viděn z kalendáře disku pointer. Primární převod je rovněž ve dvojicích se dvěma 38-ozubených vedlejších ozubených kol, takže každý sekundární ozubené kolo otáčí 64/38 změní každý rok. Podobně, přičemž ozubená kola různých zubů na každé úrovni jsou v záběru pohybem, které mají být vysílány, a přenos rychlost je dána převodovým poměrem. konečný pohyb je předán do ukazatele tak, aby ukazatel se otáčí určitou rychlostí, a různé sazby odpovídají různým astronomických období. Bylo nalezeno, že jeden z ozubených kol o počtu zubů, než jen odpovídá starověkých Babylonian měsíčního cyklu.

Cena je stejná jako v předchozím Leim, že toto zařízení má také planetovým soukolím (planetovou převodovkou, také známý jako otočného ozubeného kola) systém.

The takzvaný planetové převody, ozubená kola sami, jsou namontovány na jiné převody, stejně jako šálky „Mad Hatter pohár“ (rotující zábavní zařízení v Disneylandu) planetové převodovky rozšířit rozsah výpočtů, které lze provádět s převody -. není pouze Pro frakční násobení, ale i pro sčítání a odčítání. Jak dnes víme, po 1500 letech, západní svět techniky neprokázalo, že by v planetových převodovek.

Několik výzkumníků také studoval zařízení Antiquette Kila, nejvíce pozoruhodně Michael Wright, kurátor londýnské muzeum vědy, a on je výzkumný pracovník na University of Sydney, Austrálie. Lunan Bromley (Allan Bromley), poprvé byl přístroj trojrozměrné měření X-ray, ukázal Cena navrhla model je špatně Bromley zemřel v roce 2002, ale Wright setrval, výsledky výzkumu jsou pozoruhodné Zjistil důkaz, že zadní kolečko když se na první pohled zdálo jako soustředné prstence, ale bylo to spirálovitě, .. také zjistil, že zařízení má planetární převodový mechanismus, který počítal fáze Měsíce.

Wright rovněž přijala hledisko cena, to znamená, že horní část přístroje na zadní straně disku může být kalendář založen na měsíčním Calendar. Lunární cyklus je cyklus 19 let [lunární měsíců, lunární měsíc], také známý jako Metonic cyklu. Tento kalendář byl pojmenován jménem astronoma Aténách v 5. století BC (ve skutečnosti, Babylóňané měli ho) a stále objevil tento cyklus dříve používanou dnes určit židovský Nový rok a křesťanské Velikonoce. V následujícím textu se budeme také zjistili, že ukazatel na disku může být rozšířen tak, že drážka na špičce ukazatele mohou být otočil točitým drážky.

Imaging výzkum

Když náš tým začne studovat, jsou tyto informace nesmírně chybí. nemůžeme najít předchozí X-ray skenování dat, a to i soubor jasných bodů statických fotografiích nejsou však dva obrazy na časopise science. – rentgenové fotografii zlaté rybky, fotografie z babylonského hliněné desky inspirovala mě a já přišel s několika novými způsoby, jak získat lepší informace.

pověřen jsme Hewlett-Packard k dokončení největší ADVA nced fotografický imaging v té době, a požádal britského X-Tek systémy provádět 3D X-ray imaging. Po čtyřech letech pacienta a pečlivého vyjednávání a jednání, John Seiradakis z Aristotelovy univerzity v Řecku a Xenophon Moussas z Aténské univerzity mají nakonec pracoval Všechny postupy, takže jsme uspořádali zobrazovací tým s vybavením do Athén. – protože Antiochai zařízení je příliš křehký, nemůže pohybovat

v tomto okamžiku Mary Zafeiropoulou muzea dělal telefon zavolat a jsme se cítili překvapen. řekla, že něco našla ve skladišti v podzemním skladu v těsné blízkosti „Ante Kieira“ label, požádal nás, jestli není zájem. samozřejmě! Takže máme celkový počet úlomků náhle vyskočil od 20. do 82.

Tom Malzbender (Tom Malzbender) vedl skupinu HP nainstalován tajemný kopulovitá věc, asi 1,5 metrů v průměru, nad instalaci nějakého elektronického blesku, Můžete z několika různých úhlů Zajistit osvětlení tým půjčuje počítačová technologie nazývaná „polynom mapování textur“ ke zvýšení povrchového detail Cena je obtížné vidět text, nyní jasně identifikovat; .. Kromě toho úpravou povrchu odrazivost a osvětlení úhel, můžete dále zvýšit markanty. Tato slova jsou ve skutečnosti napsána na vnější straně manuálu.

o měsíc později, X-TEK je 8-ton X-ray scanner, BLADERUNNER , byl poslán do Atén. Za účelem umožnění naložení tohoto obrovského vozu může být úspěšně otevřeny do muzea, místní policie konkrétně vyčistil ulice od města Athény. křídlo vrah může provádět počítačové tomografie (CT), podobně jako CT nemocnice, ale může ukázat detaily lépe. X-Tek Roger Hadland (Roger Hadland) a jeho tým také specializuje na transformaci stroj tak, aby jeho X-ray energie je dostatečně proniknout fragmenty přístroje Antioch Kila. To je ta e trojrozměrná rekonstrukce lidí žasnout. Cena jen viděl hromadu překrývajících obkladů, a byli jsme schopni oddělit vnitřní vrstvy kusů a vidět drobné detaily zubů.

Překvapivě X ray skeny ukazují, že existuje více než dva tisíce znaky ukryté uvnitř trosek. (původní charakter se odhaduje až na 15.000, a teď jsme identifikovali a interpretovat více než 3000 znaků.) v Aténách, Moussas a Yanis Bitsakis, rovněž z univerzity v Athénách), společně s Agamemnon Tselikas, historické a filozofické výzkumného centra, postupně objevovat text, který lidské oko byl neviditelný pro více než dva tisíce let. Jedním z textu se překládá jako „spirální měřítku 235“ , což dokazuje, že v horní části zadní části disku je opravdu tichý vzor spirály.

Pomocí počítačové tomografie, výzkumníci obnovil většinu struktury devLed na disk kolem zad 4 kola, asi 220 až 225 výše uvedeného rozsahu.

pravděpodobnost počtu 223 je velmi velký. kubánský lid zjistili, že zatmění pouze při úplňku dojde, a zatmění po 223 měsících, bude tam být podobný zatmění. Podobně, ale také vím, že zatmění dojít pouze při novoluní (první den lunárního měsíce), a pokud je pozorováno zatmění Slunce, mohou předpovědět další zatmění po 223 půlměsíce měsíců (ale nemůžou viz, protože zatmění jen některé speciální místa k vidění, a starověcí astronomové nemohou přesně předpovědět výskyt slunečních zatmění). zatmění slunce a zatmění opakují v souladu s tímto zákonem, protože slunce, země a měsíc návrat k předchozímu uspořádání, wh jejich je nazýván Sarosovým cyklem.

Mezi váhy disku jsou bloky symbolů a téměř všechny obsahují řeckou abecedu Σ (sigma) nebo η (eta) nebo obě. písmeno představuje Σεληνη (selen), to znamená, že řecký „měsíc“, že je zatmění měsíce, druhé písmeno představuje Ηλιοσ (Helios), řecké „slunce“, že jednou zatmění Babyloňané také vědět, že ve 223 měsíců. období, zatmění nebo zatmění se může zobrazit pouze v určitém měsíci, může se předpokládat distribuční model těchto měsíců, interval mezi pěti nebo šesti měsíci .. Symboly na disku jsou také v souladu s tímto vzorem

Nyní musím sledovat tuto sérii stopy studovat jádro zařízení vidět, kde se nové poznatky nás povede. prvním krokem je zjistit, zda je hnací kolo tohoto nového písku kompasu, který by měl mít 223 zubů Carla Carlos předtím odhadla, že je na velkém vybavenízadní část hlavního dílu mohla být 222 zuby. Wright opravil počtu zubů až 223, Edmunds souhlasí s tímto závěrem. S kvalifikovaný odhad počtu zubů na druhé zařízení, plus hypotetické pastorku, 223 zubů rychlostní stupeň bude schopen dokončit požadovaný výpočet.

Ale přesto je ještě stále velký problém, že se jedná o nejtěžší součást celého převodového systému. velká ozubená kola 223 zubů také nést planetární soukolí zjištěné Cena, to znamená, že tyto dvě satelitní kola jsou umístěny na velkém zařízení v podobným způsobem jako Disney cup zábavní zařízení. Každé planetové soukolí je připojen k jinému pastorku. Lidé nerozumí tomu, že všechny čtyři pastorky mají stejný počet zubů a jsou 50 zubů, což se zdá být nerozumné, protože to znamená, že výstup z ozubeného kola bude stejný jako vstup.

Po celé měsíce, i nemám co dělat Wright tvrdí, že oba ozubená kola se otáčejí kolem jiné osy přibližně o jeden milimetr od sebe. , úhel, pod kterým je ozubené kolo ukázalo se náhle být větší než úhel druhého ozubeného kola, a to bude menší, než je. tímto způsobem, v případě, že ozubené kolo se otáčí konstantní rychlostí, je rychlost druhého ozubeného kola bude když si Wright opustil své názory, ale uvědomil jsem si, že tato nestabilita staří Řekové silou přesně vypočítat pohyb měsíce Potřebujete něco. jsou založeny na nejmodernější astronomické teorie času (2. století před naším letopočtem), který je obvykle považován by Hipparchos of Rhode Island. Před Kepler objevil práva planetárního pohybv roce 1609, nebylo známo, že měsíční oběžná dráha byla eliptická, a že rychlost Měsíce bude brzy rychlejší, když měsíc byl blízko perigea (tj byl Měsíc nejblíže k Zemi) Rychlost zpomalí poblíž Apogee. Ale naši předkové věděli, že pohyb Měsíce vzhledem k ekliptice se zdá být zpomalení a pravidelně zrychluje. Tento model je, že měsíc se pohybuje kolem kruhu při konstantní rychlosti, a středem kruhu pohybuje na jiné sazbě při konstantní rychlosti, který je velmi podobný skutečné situaci měsíce. Tento druh finan kruhu na dalších kolech se nazývá epicycle, a tato teorie dominuje astronomii v příštích 800 let. faktorem způsobí, že problém bude složitější: apogee a perigeum nejsou stanoveny, neboť měsíční eliptická oběžná dráha měsíce rotuje přibližně každých devět let Výsledkem je, že doba, po kterou měsíc vrátí do své poloze je o něco delší, než je čas to. vrací se ke zvěrokruhu , S rozdílem 0.112579655 ročně. Pokud je vstupní ozubené kolo má 27 zubů, otáčení velkého kola je o něco větší, a pokud je vstupní ozubené kolo má 26 zubů, otáčení kola, je o něco menší. Správný počet zubů . by se měl objevit mezi středem dvou Tak jsem se snažil nemožnou situaci, -. 26,5 zuby stisknutí kalkulačku, výsledek je ,112579655! – se správnou odpovědí přesně stejný, dokud desetinná čárka po 9. je zcela v souladu To může nikdy nemůže být náhoda, ale počet zubů by neměla být zlomek.

Next jsem si uvědomil, 26,5 x 2 = 53. ve skutečnosti, Wright odhadl, že klíčovým převodovka má 53 zubů, a na tomto místě Chápu, že tento počet zubů řeší všechny problémy. konstruktér zajišťuje drážku a drážky ve tvaru planetových ozubených kol, takže doba změna nepatrně zpomalil zachováním základní natočení na konstantní úrovni. To je opravdu geniální nápad. Díky úsilísz Edmunds, také si uvědomil, že planetová převodovka systém na zadní straně přístroje se hnací hřídel, která zase vedla k jinému dutým hřídelem spojující přední kolečko zařízení tak, aby se pohyb Měsíce mohl Zodiac je uveden na diskové a měsíční fáze. v tomto bodě, téměř všechny převodové zuby jsou jasné, ale tam je pastorek zuby, je stále záhadou.

Po dalším studiu, jsme udělali nějaké změny na model. Jedním z modifikace zahrnuje menší pomocný disk v zadní části přístroje, který je rozdělen na čtyři kvadranty. Když jsem viděl, že slovo „Nemea“ pod kvadrantu, první záchytný bod vyšel z vody. Alexander Jones, historik na univerzitě New York, vysvětluje, že termín se odkazuje na Naimaiya hry, jeden z pěti hlavních řeckých hrách. nakonec jsme identifikovali text, který byl vyrytý okolo čtyři kvadranty na disku, z nichž většina byla „Isthmia“, což představovalo Ismaelské hry se konaly v Korinu, „PYTH IA „se konala v Pixien hrách v Delphi,“ NAA „řekl malý sportovní akce se konala v Dordona a“ OLYMPIA „přirozeně se týká nejvýznamnějších starověkých řeckých her, které na olympijských hrách. Všechny hry se konají jednou za dva až čtyři roky . Použili jsme k názoru, že toto zařízení bylo čistě nástroj pro matematické astronomie, ale „olympiáda“ – jméno jsme ho dali. – dal přístroj zcela neočekávané sociální funkci

v 30 zbývajících rychlostních stupňů, existují 29 cyklů pro výpočet slunce a měsíc. ale my jsme ve studii zařízení před textem, ale také získat důležité hvězdy a planety na vzestup a pád velké množství informací. Navíc na „primární“ zařízení na přední část jednotky, zbývající ložiska také dokazuje, že je planetární soukolí, které je pravděpodobné, že k simulaci pohybu planet podél ekliptiky (a sluneční vlastní pohyb). Všechny tyto Clues jsou silné ukázat, že toto zařízení nejen simuluje pohyb slunce, ale také simuluje alespoň některé z dávných planet planet (hvězdy, Venuše, Mars, Jupiter a Saturn).

Wright vyrobených model z Antioch Kila zařízení s planetové soukolí odpovídající pro všech pět planet. Ale jeho chytrý návrh nemůže být plně v souladu se všemi důkazy, kromě toho, že nový model na více než 40 převodů, jejichž struktura je příliš složitý, může nebudou se stávající část zařízení Antioch Kira, že ohromující jednoduchý design v porovnání. obávám se, že konečná odpověď je stále skryto v 50 metrů hlubokého mořského dna.

následující anatrical mapa zařízení Antikeda ukazuje, že 29 z 30 ozubených kol v zařízení jsou známé, plus některé spekulativní zařízení. otáčení kliky na straně jednotky umožňuje ozubená kola se otáčejí společně a pohyb rukou na přední a zadní straně přístroje. modrá, červená, a žluté šipky ukazují, jak mov Uživatel má 365 kalendářního dne na stránce egyptského kalendáře nebo datum na zadní straně kalendáře 235 Moonlight kalendář a poté zobrazuje datum dne na jiných discích. , jako je umístění měsíce a měsíce rovné. Stejně tak je možné nastavit událost na astronomického disku otáčením klikou, a potom zobrazit datum události.

<123

Pohyb (B) na špičce ukazatele spirálová drážka a se prodlužuje jako ukazatel odkazuje na měsíc označena na po sobě následujících vnějších prstenců. pomocný kolo (C) se otáčí ukazatel (D) na menším disku označovat čtyřletého cyklus olympijských a jiných her. Ostatní ozubená kola jsou poháněna jiným ukazatelem na malém kotouči (E), což může znamenat dobu 76 let. Měsíční převod Tento systém zahrnuje několik planetových ozubených kol pro simulaci změny v měsíčním pohybu. Planetových ozubených kol umístěných na větším ozubeným kolem (A), jako je Disneyland „Mad Hatter pohár“ hry v těchto cupschild. Ozubené kolo otáčí druhý převodový stupeň prostřednictvím „drážka-drážka“ mechanismus (B). pohyb je pak prochází dalšími ozubených kol na přední straně zařízení Antikeda. druhý planetové soukolí (C) pohání napůl černé a bílé koule (D) pro zobrazení fáze měsíce, přičemž ukazatel (E) znázorňuje polohu měsíce na povrchu ekliptiky. zatmění ozubené kolo je použita pro výpočet měsíc v Saro cyklu s 223 lunárních měsíců (Saro cyklus je doba opětovného výskytu zatmění slunce a zatmění). To zobrazuje měsíc na disku Sauro rozšířením ukazatel (a), který je podobný ukazatel na siluetu. pomocný ozubené kolo pohybuje ukazatel (B) na malém povrchu disku. Tento ukazatel každých 223 kalendářních m

Affinity to Archimedes?

Odkud pochází antikveta? je to od někoho jiného ruce? Tyto otázky jsou stále záhadou. Většina lodí na vraku pochází z pyžamový ve východní části Řecka (nyní v Turecku), Kos a Rhode Island. bylo by samozřejmě možné spekulovat, že dalším astronom Papachius nebo Rhode Island navrhl zařízení. Ale text skrytý v zimě kalendář o 235 měsíci mezi zněním textu předložila výzvu k tomuto pohledu. jméno určitého měsíce se používá pouze ve zvláštních místa ve starověkém Řecku, což naznačuje, že zařízení Antioch Kira by měla být od Korintu. v případě, že přístroj pochází z Collins místní, pak téměř jistě, že se objevil v roce 146 před naším letopočtem před Římany zcela zničila Korint. to je více pravděpodobné, že that zařízení Antioch Kila byl vyroben pro použití v colian kolonii v severozápadním Řecku nebo na Sicílii.

Možnost Sicílii je docela velký, ostrov Syrakusy je starověké největší vědec Archimedes (Archimedes) obývací místo. V roce první století před naším letopočtem, římský politik Cicero popsal vraždu Archimedes v Syrakusách během obléhání Syrakus v 212 před naším letopočtem, a odkazoval se na vítězných římských generálů Marcellus Marcellus) vzal pouze jednu kořist, to znamená, že Archimedes dělal astronomické přístroje. bude to o zařízení Antiochilla? Nemyslíme si, že ano, protože zařízení se zdá být v Archimedes zemřel o několik desítek let později jen vyjít, ale je možné sledovat Archimedes vytvořit zařízení vytvořit styl tvorby.

Cena byla napsána v „Scientific American“ eseji o zařízení Antiquette Kila:

Staří Řekové v jejich tvorbě nádherné civilizace je asi před klesat, a to i na th e vývoj Tak blízko k úrovni moderní úrovni, a to nejen co se týče myšlení, ale také v oblasti vědy a techniky, takže jsem ohromen.

a naše zjištění dokazují, že zařízení Antiquette Kila se nachází v blízkosti moderní i po představivosti cenu.