Rosetta detektor kometa 67P náhodně střílet na vznik ohniska povrch

With
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rosetta detektor kometa 67P náhodně střílet na vznik ohniska povrch

19. února letošního roku Rosetta sonda OSIRIS širokoúhlá kamera náhodně střílel na povrch komety 67P popping jevu.

Podle fyzika webu hlásil dříve v tomto roce se Rosetta sonda nečekaně zachytil komety 67P II & V vypuknutí povrch jev, který je pravděpodobně v důsledku sesuvů půdy způsobil.

ESA sonda Rosetta projekt vědec Matt – Taylor (Matt Taylor) řekl: & ldquo; kometa vypukl čas vysoká nepředvídatelnost, takže střílet na takové astronomických úkazů čistě štěstí.
& Rdquo; povrch komety 67P jevu propukla v 19. února, detektory různé průzkumné zařízení simultánního pozorování nabízí nejkomplexnější datový kometa povrchovou ohniska.

v 9:40 dne 19. února Rosetta sonda ke kometě OSIRIS Wide Angle Camera záznamového povrchu náhle rozzáří, po dvou hodinách, nahrávání jádro odrážet sluneční světlo a ultrafialové jasu tryskové prach zvýšenou šestkrát, ve stejnou dobu,
zařízení související s detekovat Rosetta sonda okolní plyn a plazmy zvýšil na 1,5-2,5 krát.

Kromě toho je detektor také zaznamenán na teplotu okolního vzduchu se zvýší na 30 stupňů Celsia, při teplotě asi 11:15, 67P komety prach výbuchu došlo ve třech hodin po detekci asi 200 částic, na rozdíl
února, průměrná doba pro detekci druhý den 3-10 částic.
Taylor poukázal, domníváme se, že to může být v důsledku vypuknutí komety povrchových sesuvy půdy způsobené, spíše než se objeví komety uvnitř trysky.