Takže vy jste skutečné biologické záření! Ordovician biologické záření události

With
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Takže vy jste skutečné biologické záření! Ordovician biologické záření události

Pokud jde o geologické historii

Největší jeden z biologických událostí záření,

Co si nejprve myslet?

Cambrian vypuknutí?

(Zdroj: Baidu encyklopedie)

Gratulujeme vám špatně

největší jediný biologický záření událost je

Ordovician biologické záření událost

(The Great ordoviku Biodiversification Event, označované jako GOBE)!

ordoviku biologické záření události jsou od počátku ordoviku, a dokonce i na konci kambria, ordoviku pozdní

mořské biodiverzity velkých událostí záření .

Známý

Cambrian výbuch je milníkem v historii zemské života

, protože dosahuje širokou škálu biologických kategorií z neustále se měnící, moderní téměř všichni zvířat a rostlin předka s jsou přítomny v tomto okamžiku.

Nicméně, Cambrian oceán je stále pustá, protože každá nová třída tvorů jsou jen malý počet druhů a tvar je poměrně jednoduchý.

opravdu dělat oceán stal rušný, je mají ordovické biologické radiační události. Ordovician následoval kambriu, začala v před 485,4 miliony let, které skončí v před 443,8 miliony let, před a po trval asi 42 miliony let.

ordovické biologické radiační události na téměř celém území ordoviku, je velmi dlouhá doba, měřítko je velmi velký „událost“.

Obyčejní biologické záření události nižší taxonomické jednotky (hlava, větev, rod a druh level) velké množství rozmanitosti, mořský život četnost a diferenciace dosáhla vrcholu,

stupeň diferenciace je téměř třikrát vyšší než kambria

.

Po ordovik, celé Paleozoic v většinu času, mořské biodiverzity žijí v tak vysokém postavení.

Kromě toho činnost nového života se staly silnější, již nejsou spokojeni s dále jen „hrát pouze v mořského dna bláto“, ale širší vod do různých hloubkách oceánu, se objevily v životních aktivitách.

celý oceán se stala živá.

s příchod událostí biologické záření ordovických, oceán hegemonie začala měnit ruce.

ordovické mořských dominantní hlavonožci

v kambriu, stojí na vrcholu potravního řetězce, dominující oceánu je známa jako krevety.

na konci kambria, krevety postupně klesá, který byl nahrazen rychlejším plavání, větší, maso-jíst hlavonožců, jako orthoceras, potomci těchto hlavonožců je chobotnice v moderní oceánech , chobotnice, nautilus, také oni se su na koupání a predace schopnosti obsadit místo, kde se moře.

Pravý úhel kámen (Foto z Wikipedie)

Proč ordovik biologické záření událost stane suverén? Na rozdíl od biologického vyhynutí , události biologické záření ordovické nejsou způsobeny významným nebo dramatické změny v prostředí zemské, ani nejsou vedeni jediným faktorem. Jedná se o dlouhodobý proces, různé biologické prostředí faktory složitého procesu interakce.

vědci se stále diskutují o následující důvody:

miliardami let historie po dlouhé době bude společně, a to pro dlouhá doba bude body. ve před 1,1 miliónu let archeologická období, většina půdy na zemi do jednoho, tvořící s názvem Rodinia (Rodinia) z supercontinent. supercontinent začala rozpadat asi 75Před 0 miliony let. K před 480 miliony let, ordoviku, je Rodinia supercontinent roztrhán, deska činnost je velmi intenzivní období.

Takže to, co je spojení mezi rozmanitost pevnině a rozmanitost stvoření ?

ve skutečnosti, že vztah mezi kontinentální fragmentace a biologické rozmanitosti je velmi složitá Brzy v roce 1972, bylo zjištěno, že někteří učenci :. super-kontinentální popraskání je odpovídající zvýšení biodiverzity, naopak tvorba supercontinent odpovídá snížení biologické rozmanitosti.

To znamená, že když se země na blokové polymerace, zemská biologie jsou také mají tendenci „světové Datong“, a když se supercontinent diskrétní, každý blok je skloněn k chovu rozlišovací „kmen“ ekologická komunita).

(vztah mezi supercontinent divize a biologické rozmanitosti, následovaná potomky Rodinian contine nt se Gondwana kontinent se Panchia supercontinent. Zdroj Servais a kol., 2009),

Konkrétně, na jedné straně, supercontinent rozpadla na velké množství ostrovů a půdních bloků, tyto ostrovy a bloků postupně pryč z, pro biologické druhy, které mají vytvořit podmínky,

exotických druhů je nejvíce klasický útvar druhy :.

a původně se stejným druhem, geograficky izolované, nemohou komunikovat mezi sebou, v různých prostředí se postupně vyvinuly do odlišná druhu

Dát typický příklad :. Dear Darwinův dědeček šel do Galapágy, zjistili, že jednotlivé ostrovy na ptačí zobák nejsou stejné hej například, Austrálie a Nový Zéland! na těchto dvou samostatných půdy produkují velké množství unikátních druhů.

(Zdroj http://old.pep.com.cn/)

na druhou stranu, když se mainland se rozpadl, velké množství magma v plášti tryská a narazí na vzduchu nebo mořská voda.

Na druhé straně, bude to vychladnout. V teplém rovníkové oblasti, velké oblasti expanze mělké mořská oblast pro biologická poskytnout větší a pohodlnější životní prostředí. a konečně, kontinentální kůra je doprovázena častým sopečná činnost, sopečná erupce velkého množství vulkanického popela, spolu s nově vytvořených horách jsou zvětralé eroze, rock a minerální nečistoty pokračovat který má být dovezen do oceánu. A mnoho z těchto minerálů jsou esenciální živiny, který je srovnatelný s poskytnutím velké množství potravin pro mořský život, množství biologických přirozeně objevil prudký růst.

sopečná činnost také uvolňuje velké množství oxidu uhličitého do atmosféry.

na konci kambria, na počátku ordoviku, koncentrace oxidu uhličitého zemská je asi 15 krát vyšší než v moderním prostředí.

Dá se říci, že ordovik Země je velký skleník!

(Carbon změny koncentrace oxidu, zdrojem https://phys.org/news /)

skleníkový efekt zhoršila trend vzestupu hladiny moře.

hladina moře je nejvyšší, dokonce vyšší než moderní výšce nad 200 metrů! Mělké mořská oblast tak rozšířený, který poskytuje prostor pro prosperitu tvorů.

současně se ordovik postupně ochlazovat moře také životních podmínek mořského života lepší.

sopečná činnost emitované velké množství sopečného popela zahalil slunce, spolu s čedičovou povětrnostním vlivům, takže moře vychladnout. Studie ukázaly, že teplota ordovik mořské vody v raném ordoviku dokonce více než 40 ° C, až do období středního ordoviku klesl na 28-32 ℃.

Je to právě proto, že na začátku ordovik země je příliš horko, není vhodný pro velké množství biologického chovu, takže později moře studený, který dělá mořský život může být rád, reprodukovat, vyvíjet, což má za následek biologické záření ordoviku event.

Potravinový řetězec revoluce

a moderním oceánu ve „velké ryby jíst malé ryby, malé ryby jíst krevety“, ordovické oceánu v různých biologických Také tvoří komplex potravinového řetězce a sítě potravy.

dno potravinového řetězce je všechny druhy řas a planktonu.

Jak bylo uvedeno výše, je pohyb ordovické deska a sopečná činnost poskytují široký životní prostor pro tvorů a adekvátní zdroj výživy, dělat oceán malé řas, zooplanktonu do explozivní růst, podobně jako u současného znečištění vody sinic ohniska, ale větší. a tito malí tvorové stát zdrojem potravy tvorů na vysoké úrovni v potravinového řetězce, a tak poskytují bohaté ekologický prostor pro tvorbu druhové diverzity.

4

Vnitřní příčinou organismu, jako je například způsob života, tolerance na změny životního prostředí, nová konfigurace tělo, vzhled tkání a orgánů, mutace genu, a tak dále.

Studie prokázaly, že spodnoordovických období,

škeble (moderní zástupci, jako jsou ústřice , škeble, atd.), se vyvinula z krmných filtr žábry.

Tato vlastnost z nich dělá více přizpůsobit prostředí, kde jsou zvýšené živiny, což vede k rozmanitosti živých druhů.

Pramen : http: // newsIn Navíc k výše uvedeným faktorům, jsou mechanismy výskytu biologických událostí v ordoviku, jakož i

meteoritu

kámen impuls indukované teorie, chromozomální variace teorie

Věřím, že jednoho dne můžeme spojit všechny faktory, abychom lépe pochopili toto pozoruhodné biologické záření.

Thomas Servais et al. Biodiversifikace (GOBE): Paleoekologická dimenze Paleogeografie, paleoklimatologie, paleoekologie.

Thomas Servais a kol. (2008) Ordovician Biodiversification: Revoluce v oceánském trofickém řetězci Lethaia. 123>

Zhan Renbin et al., 2013, Ordovician Biological Radiation Research: Review and Prospect.